psihiskā veselība

 • Psihiskā veselība (1.-6. klasei) Video

  Video lekcija no Veselības ministrijas rīkotajām apmācībām izglītības iestāžu pedagogiem par veselības izglītības jautājumiem darbā ar 1.-6. klases skolēniem.
 • Kas notiek vizītē pie pusaudžu psihoterapeita? Video

  Noskatoties šo video, uzzināsi, kas notiek pirmajā jeb izvēles vizītē, apmeklējot psihoterapeitu Pusaudžu resursu centrā. Izvēles vizīte nozīmē to, ka pirmajā tikšanas reizē tiek pastāstīts vairāk par pieejamajiem terapijas veidiem, un katrs var izvēlēties sev atbilstošāko. Pirmajā sarunā terapeits vēlēsies uzzināt vispārīgas lietas, lai saprastu, kā varētu palīdzēt.
 • Psihiskā veselība (7.-9. klasei) Video

  Video lekcija no Veselības ministrijas rīkotajām apmācībām izglītības iestāžu pedagogiem par veselības izglītības jautājumiem darbā ar 7.-9. klases skolēniem.
 • Psihiskā veselība (10.-12. klasei) Video

  Video lekcija no Veselības ministrijas rīkotajām apmācībām izglītības iestāžu pedagogiem par veselības izglītības jautājumiem darbā ar 10.-12. klases skolēniem.
 • Kā atpazīt depresiju un palīdzēt tās skartam pusaudzim Video

  Depresija ir viens no izplatītākajiem psihiskās veselības traucējumu veidiem gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Pusaudžiem ar garastāvokļa traucējumiem ir augstāks pašnāvību risks. Nebaidies runāt par šīm tēmām un lūgt palīdzību. Šajā video uzzināsi, kā atpazīt depresiju, kas ir paškaitēšana un kā palīdzēt depresijas skartam pusaudzim.
 • Pašnāvības ir novēršamas, ja par tām runā un sniedz palīdzību Video

  Nebaidieties runāt par depresiju un pašnāvību! Runāšana un atbalsts var izglābt dzīvību. Ja pamani, ka kāds draugs vai tuvinieks ir ilgstoši nomākts, pajautā, kā viņš jūtas un vai tu vari kā palīdzēt. Profesionālu palīdzību var meklēt arī Pusaudžu resursu centrā pa tālruni 29164747 vai e-pastu info@pusaudzim.lv.
 • Veselības ministrija festivālā "Ogle" iedrošina runāt par psihisko veselību Video

  12. un 13. jūlijā Veselības ministrija kopā ar Pusaudžu resursu centru piedalījās festivālā “Ogle”. Psihiskajai veselībai veltītā teltī "Viss ir Norm.a" mūzikas festivāla apmeklētāji varēja aprunāties par sev svarīgiem psihiskās veselības jautājumiem ar psihologiem, kā arī piedalīties dažādās lekcijās, meistarklasēs un diskusijās.
 • Cilvēks, nevis diagnoze: Sarunu festivālā “Lampa” aicina runāt par psihisko veselību Video

  Atbrīvojamies no bailēm - parunāsim par psihisko veselību! Šogad sarunu festivālā “Lampa” Veselības ministrija un Labklājības ministrija uz “Iesaistes telti”, lai kopā ar ekspertiem, sabiedrībā pazīstamām personībām un dažādu nozaru pārstāvjiem runātu par līdzcilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un viņu tiesībām uz līdzvērtīgu dzīvi.