kustinācija

ESF logo
 • Atspēkojam mītus: Man ir jāauklē bēbis, kad lai es vingroju? Video

  Kampaņa
  Sāc ar regulārām pastaigām kopā ar bērnu – no rīta, pusdienlaikā un vakarpusē. Izvirzi sev mērķi nostaigāt kājām 5 līdz 10 tūkstošus soļu dienā. Ja līst, snieg vai nedodies laukā pastaigā, izkusties istabā, piemēram, kamēr bēbis čuč. Video noskaties vingrojumu, ko vari veikt mājās.
 • Atspēkojam mītus: Kad apņemos, vingroju 3 dienas, un tad viss aiziet vecajās sliedēs Video

  Kampaņa
  Ja esi nolēmis sākt kustēties, izveido nodarbību plānu. Piemēram, vari vingrot pirmdienās, trešdienās, piektdienās pa pusstundai. Seko līdzi, lai plānu īstenotu. Ja kādu nodarbību nākas izlaist, nepārmet sev, bet uzreiz ieplāno nākamo. Atrodi sev kompāniju, ar ko kopā kustēties – viens otru motivēsiet! Noderēs arī šis vingrojums - noskaties video!
 • Atspēkojam mītus: Katru dienu darbā ļoti nogurstu, man nav spēka kustēties Video

  Kampaņa
  Vēlams sabalansēt darbu un aktīvu atpūtu - kusties, jo ir svarīgi atrast līdzsvaru. Ja esi mazkustīgs, ievies vairāk fizisko aktivitāšu savā ikdienā un sajutīsi, ka rodas vairāk enerģijas. Izveido fizisko aktivitāšu plānu. Atvēli kustībai kaut dažas minūtes dienā. Noskaties video, kā izkustēties kādā pauzē starp darbiem!
 • Atspēkojam mītus: Es nevaru izdarīt pat 10% no tā, ko var tie supermodeļi Video

  Kampaņa
  Mēs visi esam atšķirīgi, un tieši tāpēc pasaule ir skaista. Izvēlies savu individuālo aktivitāšu plānu – kāp pa kāpnēm, nevis izvēlies liftu, ej ar kājām, nevis vienmēr brauc ar auto, piecelies no krēsla un izstaipies! Mācies no supermodeļiem apņēmību. Kūtrumu pie malas un sākam kustēties!
 • Atspēkojam mītus: Es nezinu, ar ko sākt Video

  Kampaņa
  Sāc ar lustīgu kustību un ievies nodarbību grafiku. Ikdienā vari kļūt enerģiskāks, papildinot savu dienaskārtību ar jaunām aktivitātēm, piemēram, sāc peldēt, ziemā izmēģini slēpot vai dodies garākās pastaigās, nekā ierasts.
 • Atspēkojam mītus: Jo ilgāk guļu, jo vairāk negribas celties un kustēties Video

  Kampaņa
  Kuram gan nepatīk ilgāk pagulēt? Pieceļoties no gultas, izstaipies. Kustoties organismā palielinās endorfīna jeb tā saucamā laimes hormona izstrāde. Būs vairāk prieka, vairāk enerģijas.
 • Atspēkojam mītus: Tas ir tik grūti – jau pēc 3 minūtēm dur sānos Video

  Kampaņa
  Lai nedurtu sānos, ir svarīgi pareizi elpot: ieelpa un mazliet garāka izelpa slodzes brīdī. Ja nejūties droši kustoties, konsultējies ar speciālistiem un atrodi savai veselībai piemērotākās fiziskās aktivitātes. Svarīgi ir pareizi elpot un iesildīties. Noskaties video un uzzini, kā!
 • Atspēkojam mītus: Man šķiet, ka visi mani apsmej. Kā lai sāku kustēties? Video

  Kampaņa
  Visgardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais. Kustība sniedz pārliecību par sevi. Galvenais ir pārvarēt šo pirmo barjeru un izvirzīt sev mērķi sākt kustēties regulāri, biežāk un pareizāk. Domā par to, ko tu vari un gribi panākt, nevis to, ko tu nevari.
 • Atspēkojam mītus: Neredzu jēgu kustēties, tas tāpat neko nedos Video

  Kampaņa
  Izkustēšanās dod enerģijas lādiņu smadzenēm un visam ķermenim. Tā ir arī iespēja iegūt jaunus draugus. Vai esi mēģinājis pusdienu pārtraukumā kārtīgi izstaigāties? Atstāj auto stāvvietā un dodies kaut nelielā pastaigā! Sajuti spēka pieplūdumu? Atceries arī regulāri izstaipīties, piemēram, ja strādā ar datoru, pamēģini šo vingrojumu.
 • Atspēkojam mītus: Treniņu zāle ir par tālu. Tuvumā nav bezmaksas autostāvvietu Video

  Kampaņa
  Treniņu zāle nav vienīgā vieta, kur izkustēties. Varbūt tev labāk patīk pārgājieni, skrējiens vai pietupieni? Pamēģini, piemēram, šo stiepšanās vingrojumu tepat mājās!
 • Atspēkojam mītus: Visu laiku strādāju. Man vispār nav laika! Video

  Kampaņa
  Ja dienā veltīsi vien pusstundu fiziskām aktivitātēm, tev paliks vēl 23,5 stundas darbam, miegam, ēšanai un citām lietām. Ja būsi izkustējies, strādāsi efektīvāk, jo smadzenēm ir vajadzīgs skābeklis. Šodien vari pamēģināt izaicinājumu – neizmanto liftu, bet saskaiti pakāpienus darbavietā vai mājās. Ja strādā pie datora, atceries izstaipīties ik pa divām stundām un iesaki to arī kolēģiem.
 • Atspēkojam mītus: Man nepiestāv treniņtērps Video

  Kampaņa
  Ikvienam piestāv apņēmība un vēlme izkustēties. Mūsdienās treniņtērpi ir tik dažādi – katrs var atrast sev piemērotāko. Taču, lai sāktu kustēties, nav obligāti vajadzīgs treniņtērps. Uzvelc ērtas drēbes un dodies izkustēties!
 • Atspēkojam mītus: Vakaros ir tumšs. Kāda pastaiga? Video

  Kampaņa
  Pastaiga vakaros kopumā ir ļoti veselīga aktivitāte, un tā uzlabo arī miegu. Ja nepatīk tumsa, izkustēties var no rīta vai pusdienpauzē, kā arī iekštelpās. Kā būtu ar apņemšanos vismaz vienu nedēļu veikt rīta rosmi vai iemācīties jaunus dejas soļus? Iespējams, tev iepatiksies un gribēsi izkustēties arvien biežāk. Šajā video - aktivitāte, ko vari izmēģināt jau šobrīd.