Veselības nedēļā kopā ar Kustināciju vingro valdības namā, sabiedriskajā transportā, skolās, bērnudārzos un citās iestādēs

Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus vairāk kustēties, Veselības nedēļā Kustinācijas komanda izvingrina dažādu iestāžu darbiniekus un sabiedriskā transporta pasažierus.

Šodien, 28.maijā Kustinācijas ekspresnodarbība notika Ministru kabinetā, kur fizioterapeite Sintija Priede aicināja valdības pārstāvjus izkustēties un sekmēt fizisko aktivitāšu popularitāti sabiedrībā.  Aktivitātē enerģiski piedalījās vairums ministri un citi klātesošie, norādot, ka pēc vingrošanas ir arī labāk strādāt. Veselības ministre Ilze Viņķele MK rīcībā nodeva Kustinācijas pulksteni, lai tas ikvienam atgādinātu, ka jāatrod laiks  vairāk kustēties.

No pirmdienas, 27. maija, līdz piektdienai, 31. maijam, Rīgas sabiedriskajā transportā un vilcienos treneri Reinis Rudzītis un Kristaps Ence iekustina pasažierus, mudinot pievienoties kustību izaicinājumam kampaņas sociālajos tīklos.

Tāpat no pirmdienas, 27. maija, līdz trešdienai, 29. maijam, fizioterapeite Sintija Priede vingro kopā ar dažādu iestāžu darbiniekiem, savukārt ar pasākumiem Jēkabpils, Ventspils, Daugavpils un Salas izglītības iestādēs noslēdzas skolu programma, kuras laikā tika iekustināti tūkstošiem audzēkņu skolās un bērnudārzos.

“Mūsu veselība ir arī mūsu atbildība. Veidi, kā veselā miesā uzturēt veselu garu, katram var būt dažādi. Es prieku un enerģiju ikdienā gūstu, vingrojot, skrienot, kā arī braucot ar velosipēdu. Regulāri kustoties, mēs ne tikai paaugstinām laimes hormonus, bet arī rūpējamies par sevi un cilvēkiem mums apkārt. Vēlos panākt, lai Latvijas iedzīvotāji būtu veselīgākā nācija Baltijas valstīs. Ar katru soli, kuru speram kopā, mēs tuvojamies šim mērķim,” uzsver Veselības ministre Ilze Viņķele.

Kampaņas īstenotāji norāda, ka īpaši svarīgi kustēties vismaz 30 minūtes piecas reizes nedēļā pieaugušajiem un stundu dienā bērniem ir digitālo iespēju laikā, kad lielu daļu savas dienas cilvēki pavada sēdus un lūkojoties datoru, telefonu un TV ekrānos. Mudinot kustēties regulāri, mēs vēlamies akcentēt, ka fiziskās aktivitātes ir veids, kā rūpēties par savu veselību un arī atrast jaunus draugus.

Plašāka informācija par kampaņu un vingrojumu paraugi ir sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/
Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/

Kampaņa