Asinsdonori Rīgā un Siguldā varēs saņemt uztura speciālista un fitnesa trenera konsultāciju

No 27. aprīļa līdz 11. maijam Rīgā un Siguldā norisināsies “Kustinācijas enerģijas dienas”, kurās iedzīvotāji aicināti iesaistīties asinsdonoru kustībā. Asins ziedošana ir iespēja palīdzēt  cilvēkiem, kas nonākuši kritiskā situācijā un glābt viņu dzīvību. Savukārt pasākumu laikā “Kustinācija” atgādinās, ka ir svarīgi rūpēties par savu veselību, kustoties vismaz 30 minūtes dienā piecas reizes nedēļā.

Pasākumu vadmotīvs ir “Palīdzi citiem, palīdzi sev!”. Kad jūties vesels, enerģisks un aktīvs, vari sniegt atbalstu citiem. Viena asins nodošanas reize palīdz glābt trīs cilvēku dzīvību, bet regulāras fiziskās aktivitātes un pareizs uzturs ir svarīga recepte asinsrites aktivizēšanai, kā arī kopumā uzlabo cilvēka dzīves kvalitāti. Tāpēc fitnesa treneris Reinis Rudzītis un uztura speciāliste Ksenija Andrijanova donoriem bezmaksas konsultācijā palīdzēs izprast kustības un veselīga uztura nozīmi ikdienā. Asins ziedotājiem arī būs iespēja apmeklēt “Kustinācijas” bezmaksas treniņu, kas tiks organizēts maija sākumā.

“Kustinācijas Enerģijas dienu” grafiks:

  • aprīlī no plkst. 10:00 līdz 16:00 Siguldas Sporta centrā
  • aprīlī no plkst. 10:00 līdz 15:00 Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē
  • maijā “Kustinācijas” treniņš asins donoriem Rīgā, Ķīpsalā
  • maijā “Kustinācijas” treniņš asins donoriem Siguldā.

Kampaņas “Kustinācija” īstenotāji uzsver, ka īpaši svarīgi kustēties pareizi ir digitālo iespēju laikā, kad lielu daļu savas dienas cilvēki pavada sēdus un lūkojoties datoru, telefonu un TV ekrānos. Mudinot kustēties regulāri, mēs vēlamies akcentēt, ka fiziskās aktivitātes ir veids, kā rūpēties par savu veselību un arī atrast jaunus draugus.

“Cilvēka ķermenis ir radīts kustībai, nevis sēdēšanai visu laiku skolas, ofisa vai mašīnas krēslā. Sāc sportot un jau pavisam drīz varēsi sajust pozitīvas pārmaiņas gan fiziski, gan emocionāli! Ziedo asinis, un, iespējams, tieši Tu kādam izglābsi dzīvību un dosi otru iespēju!” saka fitnesa treneris Reinis Rudzītis. Arī uztura speciāliste Ksenija Andrijanova ir pārliecināta, ka būtiski ir sākt vismaz ar mazumiņu – runājot par veselīgu uzturu, nevajag uzreiz izvirzīt lielus mērķus, “kā kļūt par fitnesa guru vai modeli”. Piemēram, uz pusi samazinot ātrā ēdiena vai saldumu patēriņu, tas būs solis uz priekšu.

Līdz šim kampaņā dažādās Latvijas vietās notikusi “Kustinācijas tūre”, aicinot dienu aktīvāk pavadīt pašvaldību, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu darbiniekus. Pašlaik “Kustinācija” apmeklē skolas un bērnudārzus visā Latvijā, mudinot bērnus būt fiziski aktīviem. Savukārt ikvienam ir iespēja piedalīties bezmaksas nodarbībās, ko savās pašvaldībās īsteno Kustības vēstneši. Kampaņā arī izstrādāti īpaši vingrojumu kompleksi dažādu vecumu cilvēkiem.

Plašāka informācija par kampaņu un vingrojumu paraugi ir sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/
Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/
Instagram: https://www.instagram.com/kusti_nacija/

Veselības ministrija kampaņu “Kustinācija” organizē ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

Kampaņa