Aicinām uz semināru Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatorus

Lai izglītības iestādes efektīvāk ieviestu praksē sabiedrības veselības un veselības veicināšanas tēmas, 18. un 19. martā notiks divu dienu tiešsaistes seminārs Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatoriem “Vesela Latvija”.

Seminārā stāstīs par to, kā skolu vidē veicināt un uzlabot skolēnu psihisko veselību, kā veicināt veselībpratību un kritisko domāšanu jauniešu vidū, kā uzlabot veselīga uztura paradumus bērnu un jauniešu vidū un kā veiksmīgāk iesaistīt vecākus skolas organizētajos veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumos. 

Seminārā ar labās prakses piemēriem par veselību veicinošu vidi un veselību veicinošām aktivitātēm izglītības iestādēs dalīsies gan Latvijas pārstāvji, gan Slovēnijas Sabiedrības veselības institūta pārstāve Branka Dukiča. 

Seminārā aicināti piedalīties Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatori, kuri veselību veicinošas aktivitātes integrē izglītības iestādes ikdienas darbā un mācību procesā.

Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla mērķis ir apvienot izglītības iestādes, kuras piešķir būtisku lomu veselību veicinošai skolas videi, lai dalītos pieredzē un gūtu jaunas idejas par veselības veicināšanas praksi. Šobrīd Nacionālajā Veselību veicinošo skolu tīklā ir iestājušās jau 103 izglītības iestādes, un plašāk par to var izlasīt šeit.

Seminārs norisināsies 18. un 19. martā tiešsaistes formātā, izmantojot ZOOM platformu. Papildu informāciju var iegūt, zvanot pasākuma koordinatoriem pa tālruņiem 29150330 vai 20006250.

Semināru organizē Veselības ministrija ESF projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros (ESF identifikācijas Nr.9.2.4.1./16/I/001).