Veselības ministrija aicina uz Bērnu drošības dienas sporta spēlēm arī augustā

Turpinot kampaņu “Pārvērt pārdrošību par drošību!”, kas izglīto par bērnu traumatisma problēmu, arī augustā visā Latvijā turpināsies Bērnu drošības dienas sporta spēles un mobilās darbnīcas “Bērnam droša māja” piedāvātie izglītojošie pasākumi.

Pateicoties bērnu un vecāku atsaucībai, kā arī vairāku pašvaldību aicinājumam, kampaņas rīkotāji – Veselības ministrija (VM), Bērnu slimnīca un Slimību profilakses un kontroles centrs – nolēma rīkot papildu sporta spēles un mobilās darbnīcas.

“Esam ļoti priecīgi, ka bērni ir atvērti un saprot sporta spēļu pievienoto vērtību – caur sportiskajām aktivitātēm mācīties, kā būt drošam visdažādākajās situācijās, kā pasargāt sevi un citus no traumām vai kā rīkoties, ja kaut kas tomēr noticis. Diemžēl ik pa brīdim medijos dzirdam bēdīgu statistiku un pārdrošības piemērus, kas apliecina, ka par to ir jārunā un jāturpina izglītot gan bērni, gan pieaugušie,” pauž kampaņas rīkotāji.

Šogad jūnijā un jūlijā jau notikušas 12 sporta spēles, bet augustā plānotas vēl astoņas, no kurām tuvākās notiks jau šajā nedēļas nogalē – 5. augustā Dreiliņkalnā, kur vienlaikus svinēs Purvciema un Pļavnieku apkaimes svētkus, bet 6. augustā – Alūksnes pilsētas svētku laikā. Pēc tam spēles plānotas Kuldīgā, Siguldā, Rūjienā, Preiļos, Rīgā un Lielvārdē. Precīzus norises laikus un vietu varēs meklēt VM sociālajos tīklos.

Sporta spēles visiem apmeklētājiem būs bez maksas, un to mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 18 gadiem, taču piedalīties varēs arī jaunāki bērni, kuriem uzdevumi tiks pielāgoti atbilstoši vecumam. Spēļu laikā ikvienam būs iespēja piedalīties 12 dažādās aktivitātēs, tādās kā galda hokejs, zvanu koridors, balansa dēlis, atmiņas spēle, labirinta skrējiens, ūdens spaiņa stafete, ar iespēju sacensties gan individuāli, gan komandā. Visas aktivitātes notiks vienlaikus un tiks sadalītas zonās. Sporta aktivitātes veidotas tā, lai, tajās iesaistoties, izglītotu un pievērstu uzmanību traumatisma nozīmei, cēloņiem un riskiem.

Katrās sporta spēlēs ģimenes varēs apmeklēt arī mobilo darbnīcu “Bērnam droša māja”, rosinot iepazīt to, kā iekārtot māju un kam pievērst uzmanību, ja ģimenē ir bērns vecumā līdz trim gadiem.

Kopējais darbnīcas apmeklējuma laiks ir 20–30 minūtes, tās noslēgumā topošie un jaunie vecāki saņems noderīgu risku novēršanas palīgu – instrukciju, kurā plaši skaidroti mājas vidē biežāk sastopamie traumu veidi, riska faktoru novēršanas iespējas, praktiski padomi par palīdzības sniegšanu un ieteikumi bērnam droša mājokļa iekārtošanā. Darbnīcas apmeklētāji tiks izglītoti ne tikai par darbnīcā atspoguļotajiem riska faktoriem, bet arī citiem ikdienā iespējamajiem bērnu traumatisma riskiem.

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Visi kampaņas informatīvie materiāli pieejami VM tīmekļvietnē www.esparveselibu.lv un Bērnu slimnīcas tīmekļvietnēs www.bkus.lv un veselapasaule.lv. Kampaņas aktualitātes tiek atspoguļotas arī sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/VeselibasMinistrija

https://www.facebook.com/bernuslimnica

Kampaņa tapusi pēc VM, Bērnu slimnīcas un Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvas un tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.