Aicinām pirmskolas un sākumskolas pedagogus uz semināriem par zobu un mutes veselības veicināšanu bērniem

Aktualizējot tēmu par bērnu zobu un mutes veselības veicināšanu, Veselības ministrija ir atkārtoti  uzsākusi apmācību programmu pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem par mutes dobuma un zobu veselību saistībā ar veselīga uztura paradumiem. Pirmais seminārs notika attālināti jau 21.-22. aprīlī. Kopumā līdz 2022. gada beigām klātienē vai attālināti paredzēts īstenot 22 seminārus visā Latvijā. Pieteikties maija semināram varat šeit.

Neveselīgi ēšanas paradumi un nepietiekama mutes dobuma higiēna veicina dažādas mutes dobuma slimības, tostarp zobu kariesu un smaganu saslimšanas. Latvijā 12 gadu veciem bērniem patlaban vidēji ir trīs-četri bojāti, plombēti vai izrauti pastāvīgie zobi. Rietumeiropas valstīs šis skaits vidēji ir viens vai pat mazāk zobu.

“Programmas pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu pedagogiem par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem” īstenošanas mērķis ir sniegt pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem zināšanas par bērnu mutes un zobu veselības veicināšanu, skaidrot, kā pareizi tīrīt bērnu zobus un mutes dobumu, kā arī izglītot par metodēm, kas palīdzēs pedagogiem šo tēmu integrēt ikdienas darbā ar bērniem.

Semināri pedagogiem par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem notiks gan attālināti, gan klātienē – tad, kad to ļaus epidemioloģiskā situācija. Katra semināra ilgums ir sešas akadēmiskās stundas, un tas sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas. Ar semināra programmu iespējams iepazīties šeit.

Par semināra apmeklējumu pedagogi saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides “A programma” apguvi. Pedagogi saņems arī ieteikumu materiālu “Metodiskie ieteikumi pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu pedagogiem darbā ar bērniem par mutes dobuma un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem” par uztura ietekmi un bērnu mutes dobuma un zobu veselību.

Seminārā lekcijas pasniegs vadošie speciālisti mutes veselības profilakses jomā Latvijā, tai skaitā Rīgas Stradiņa universitātes Zobu terapijas un mutes veselības katedras asociētās profesores Egita Senakola un Anda Brinkmane, sertificētas zobu higiēnistes Anda Mironova un Liene Mangale, un sabiedrības veselības speciālistes Laura Zvirbule un Māra Veselova.

Semināra dalībnieku izvēlē priekšroka tiks dota to izglītības iestāžu pedagogiem, kas atrodas ārpus pilsētām ar iedzīvotāju blīvumu zem 50 iedzīvotājiem uz kvadrātkilometru, un tiem mācībspēkiem, kas strādā ar bērniem, kuriem ir redzes, dzirdes, garīgās attīstības traucējumi vai invaliditāte. Klātienes semināru norises vietās tiks nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem.

Lai pieteiktos semināriem, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu šeit. Pēc pieteikuma saņemšanas informēsim Jūs par tuvākajiem plānotajiem semināriem.

Plašāka informācija atrodama šeit.

Seminārus organizē Veselības ministrija ESF projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros (ESF identifikācijas Nr.9.2.4.1./16/I/001).