Pārbaudi, vai tu ievēro 10 drošas skaistumkopšanas un tetovēšanas likumus

Lai izglītotu skaistumkopšanas pakalpojumu saņēmējus un sniedzējus par dažādiem infekcijas slimību riskiem, saņemot vai sniedzot pakalpojumus, kas ir saistīti ar ādas pārduršanu un paaugstinātu inficēšanas risku, Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības inspekciju izstrādājis 10 vienkāršus padomus drošai skaistumkopšanai un tetovēšanai.

Pakalpojumu sniedzējiem tie atgādina par pamatprasībām attiecībā uz higiēnu, drošību un kvalifikāciju un labās prakses īstenošanu, paziņojot par savu darbību, savukārt pakalpojumu saņēmējus padomi mudina būt modriem un nebaidīties jautāt par darba instrumentu tīrību, kā arī speciālista kvalifikāciju konkrētās procedūras veikšanai.  

 1. Es pārliecinos, vai pakalpojuma sniedzējs ir paziņojis par savu darbību Veselības inspekcijai.

 2. Es pārliecinos par pakalpojumu sniedzēja telpu tīrību un kārtību.

 3. Es izmantoju pilnu roku higiēnas komplektu: izlietni, šķidrās ziepes, roku dezinfekcijas līdzekli, vienreizlietojamos dvieļus un atkritumu tvertni.

 4. Es saņemu skaistumkopšanas pakalpojumu no speciālista ar atbilstošu izglītību, kurš zina un piemēro higiēnas prasības droša pakalpojuma sniegšanai.

 5. Es izmantoju iespēju redzēt un pārliecināties, ka instrumenti, ar kuriem tiek veiktas procedūras, ir darba kārtībā un atbilst higiēnas prasībām.

 6. Es atsakos no pakalpojuma, ja tas apdraud manu vai speciālista veselību.

 7. Es sniedzu speciālistam patiesu informāciju par savu veselības stāvokli.

 8. Es nebaidos jautāt speciālistam par pakalpojuma atbilstību higiēnas prasībām.

 9. Es ziņoju par pamanītajiem higiēnas pārkāpumiem Veselības inspekcijai.

 10. Es domāju ne vien par skaistumu, bet arī par veselību.

 • Kādiem drošības un higiēnas aspektiem jāpievērš uzmanība, sniedzot un saņemot skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumus? Atbildi tagad iespējams atrast, arī aizpildot digitālo testu.  

Nedroši un nehigiēniski pakalpojumi, darba piederumi un telpas var veicināt infekciju slimību izplatīšanos, negatīvi ietekmējot gan klientu un pakalpojumu sniedzēju, gan sabiedrības veselību kopumā.

Ja netiek veikta pilnvērtīga lietoto darba piederumu apstrāde vai tā netiek veikta vispār, būtiski palielinās klienta risks inficēties ar vīrusu infekcijām (piemēram, herpes, B un C hepatīts), bakteriālām infekcijām (piemēram, streptokoku, stafilokoku infekcijas), sēnīšu infekcijām (ādas un nagu) un parazītu invāzijām (kašķis, utis).

Papildus infekciju riskiem nedroši un nekvalitatīvi sniegti skaistumkopšanas pakalpojumi var radīt arī citus riskus veselībai, piemēram, nepareizi veiktu kosmētisko injekciju rezultātā var rasties aklums.

Jāņem vērā, ka legāls pakalpojumu sniedzējs ir tāds, kura izglītības kompetencē ir sniegt atbilstošo pakalpojumu un kurš pats (vai kura pārstāvētais salons) par savu darbību ir paziņojis Veselības inspekcijā.

Pirms veikt pierakstu pie skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzēja, atceries, kam jāpievērš uzmanība pirms pakalpojuma saņemšanas un tā laikā.