Zini un nepārmaksā!

Jauna kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība paredz, ka no 1. aprīļa ārsti valsts kompensējamo zāļu receptēs norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekās no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa.

Jaunā prasība tiek ieviesta, lai Latvija pārņemtu Eiropas praksi zāļu izrakstīšanā, kā arī novērstu situāciju, ka pacientiem jāiegādājas dārgākās zāles, ik gadu pārmaksājot ap 25 miljoniem eiro, lai arī zemākas cenas zāles ir ar tādu pašu ārstniecisko iedarbību un ir tikpat kvalitatīvas un drošas. 

Informēšanas kampaņas Zini un nepārmaksā! pirmais posms tika uzsākts 13. martā un ilga līdz pat 1. aprīlim, kad kārtība stājās spēkā. Kampaņas ietvaros tika nodrošināta reklāma televīzija (tostarp LTV1 un LTV7, TV3, 3 plus, TV3 life, TV6, PBK, Helio un citās) un lielākajās radiostacijās (tostarp LR2, Radio Skonto, Skonto plus, Radio Tev, Star FM, TOP Radio, EHR un citās) latviešu un krievu valodā, vides reklāma Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās, reklāma internetā un sociālajos medijos, kā arī drukātajos medijos. Tāpat tiek aktīvi strādāts arī ar skaidrojošo komunikāciju nacionālajos, reģionu un pašvaldību medijos un sniedzot informāciju aptieku informatīvajos izdevumos.

Papildu informācija atrodama Zāļu valsts aģentūras mājas lapā.

Kampaņas materiāli pieejami šeit.

Kampaņa tiek realizēta Veselības ministrijas īstenotā ESF projekta "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" ietvaros (Nr.9.2.4.1./16/I/001).

Kampaņas video