Esi savas dzīves menedžeris: Jauns nodarbību cikls vidusskolēniem

Lai veicinātu jauniešu prasmes, zināšanas un praktiskās iemaņas psihiskās veselības saglabāšanā un uzlabošanā, Veselības ministrija aicina 10.-12.klašu skolēnus uz bezmaksas izglītojošu un praktisku nodarbību ciklu Esi savas dzīves menedžeris.  

Piecās bezmaksas tiešsaistes nodarbībās jaunieši varēs iegūt padziļinātāku izpratni par emociju procesiem un savu emocionālo pasauli, kā arī apgūt emociju regulācijas prasmes jeb emocionālo kompetenci. Nodarbībās apgūtais pilnveidos prasmes, kas palīdz risināt konfliktus un novērst savstarpējo mobingu, kā arī veicinās jauniešu spēju izvirzīt sasniedzamus mērķus un pārvaldīt stresu atbilstoši savai iekšējai motivācijai.

Būtiska uzmanība tiks pievērsta arī tēmām par atkarībām un emocionālajiem traucējumiem, kā, piemēram, depresija un trauksme, tādējādi veicinot skolēnu izpratni par šo traucējumu ietekmi uz veselību un iedodot instrumentus, kā rīkoties, saskaroties ar minētajām grūtībām. 

Nodarbības ļaus jauniešiem veidot izpratni arī par funkcionālām somatiskām saslimšanām, kā, piemēram, veģetatīvo distoniju, un ēšanas traucējumiem, kā arī pilnveidot prasmes atpazīt ķermeņa uztveres un dzimuma uztveres traucējumus, piemēram, dismorfiju un dzimuma disforiju.

Programmas izveidē piedalījušies tādi speciālisti kā ārste-psihiatre Jeļena Vrubļevska, ārsts-psihoterapeits Andis Užāns, ārste-rezidente psihoterapijā Laura Valaine, psiholoģe Judīte Iliško, sociālā pedagoģe Laila Šķudīte, fizioterapeite Zane Strode un uztura speciāliste Tatjana Tepo. Lai palīdzētu nostiprināt programmas laikā iegūtās zināšanas, dalībnieki saņems īpašu informatīvo materiālu Esi savas dzīves menedžeris.

  • Papildu informācija un pieteikšanās: aneteatonplate.lv vai pa tālruni 26486617 

Nodarbības vadīs psihologi Judīte Iļiško, Dore Balode, Elīna Bārtule, Evita Anča, Antoņina Kušnarenko un ārste-rezidente psihoterapijā Laura Valaine. Vienas nodarbības ilgums būs 120 minūtes.

Programmas ietvaros līdz pat 2022. gada maijam tiks īstenotas vismaz 125 nodarbības jauniešiem visā Latvijā – Vidzemē, Latgalē, Kurzemē, Zemgalē, Rīgā un Pierīgā, nodrošinot grupu nodarbības reģionu pilsētās un novados. Programma tiek realizēta Veselības ministrijas īstenotajā ESF projektā “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Nr.9.2.4.1./16/I/001).