Bērnu aprūpes iestāžu darbinieki un jaunieši papildinājuši zināšanas par veselīgu uzturu

Veselības ministrijas rīkotā apmācību ciklā bērnu aprūpes iestāžu darbinieki un tur dzīvojošie bērni un jaunieši papildinājuši savas zināšanas par veselīgu uzturu. Apmācību mērķis bija sniegt jaunas zināšanas un prasmes, kas palīdzētu  gatavot pilnvērtīgu, dažādu un garšīgu uzturu gan aprūpes iestādēs, gan jauniešiem, uzsākot patstāvīgu dzīvi.

Kopumā visā Latvijā apmācīti 148 dalībnieki no 10 aprūpes iestādēm, kas sniedz ģimeniskai videi pietuvinātus pakalpojumus. Apmācību dalībnieki apguva veselīga un pilnvērtīga uztura pamatprincipus, kā arī izmaksu ziņā ekonomiska, taču vienlaikus pilnvērtīga un veselīga ēdiena pagatavošanu.

Apmācības skāra arī tēmas par neveselīga uztura ietekmi uz veselību un neinfekciju slimību riska faktoriem, kas novēršami ar pilnvērtīga un sabalansēta uztura palīdzību. Apmācību noslēgumā dalībniekiem bija iespēja pašiem pagatavot jaunus, interesantus ēdienus un saņemt noderīgus informatīvos materiālus, kas palīdzēs veidot sabalansētas un veselīgas maltītes gan sociālās aprūpes iestādēs, gan jauniešiem uzsākot patstāvīgu dzīvi.

Apmācību dalībnieki, īpaši jaunieši, iegūtās zināšanas vērtēja kā ļoti noderīgas, atzīstot, ka lielākā daļa informācijas par veselīgu uzturu viņiem bijusi jaunums. Veicot atkārtotu dalībnieku aptauju vairākus mēnešus pēc apmācībām, vairums atzina, ka izmanto iegūtās zināšanas un prasmes ikdienā. Daudzi dalībnieki atzina, ka viņu zināšanas par veselīga uztura jautājumiem ir uzlabojušās, kā īpaši būtisku norādot nepieciešamību uzlabot prasmi ēdienu enerģētiskās vērtības un uzturvērtības aprēķināšanā.

Vairāk nekā 80% apmācību dalībnieku izteica vēlmi turpināt izglītoties veselīga uztura jautājumos. Jauniešiem īpaši patika iespēja darboties apmācībās kopā ar iestāžu darbiniekiem, un daļa no viņiem mudināja apmācībās turpmāk iekļaut vēl vairāk praktisku aktivitāšu ar kopīgu ēdiena gatavošanu.